mei 2006
EMBRACE PINK zoekt bedrijf- en ontvangstruimte
(wo 31 mei 2006 - 19:17)Door de onstuimige groei die de EMBRACE PINK FOUNDATION doormaakt is behoefte ontstaan aan een ruime bedrijfs - en ontvangstruimte. De stichting is daarom in overleg met WONEN BREBURG. Mogelijk kan in de sfeer van "tijdelijk vastgoed beheer' of anderszins al snel een geschikte ruimte worden betrokken.
De vele medewerkers en vrijwilligers van de
"fris & fruitige" homo-belangenstichting waarderen elke vorm van support. Tips en adviezen over bijvoorbeeld leegstaand vastgoed binnen de ringbanen worden zeer op prijs gesteld!
Reacties graag mailen aan:
info@embracepink.nl of
huisvesting@embracepink.nl
Geweld GayPride Rusland
(di 30 mei 2006 - 10:00)Op diverse gebieden is de politiek in actie gekomen na de gewelddadige acties van de Moskouse politie tijdens de Russische Gay Pride. De PvdA-Tweede Kamerfractie heeft CDA-minister Bot schriftelijke vragen gesteld. In het Europeese Parlement eist D66-afgevaarde Sophie in 't Veld actie van EU-voorzitter Barosso.
De organisatie van homoseksuelen in Rusland sprak ondanks het geweld van een succes, omdat het toch was gelukt een korte demonstratie te houden, de eerste ooit van homoseksuelen in de Russische hoofdstad.
De betogers ageerden tegen de wijdverbreide intolerantie jegens homo's in Rusland. Formeel is homoseksualiteit al 13 jaar niet strafbaar meer in het land, maar volgens de demonstranten zijn verreweg de meeste Russen homofoob. Aanvankelijk was zaterdag een GayPride-parade gepland in Moskou. Het gemeentebestuur besloot vorige week die te verbieden. De werkgroep voor de rechten van homo's in het Europees Parlement noemde het verbod ,,een lelijke smet'' op het mensenrechtenblazoen van Rusland, dat sinds vorige week voorzitter is van de Raad van Europa, de organisatie van Europese landen die opkomt voor de bescherming van de mensenrechten.
FOLDER EMBRACE PINK FOUNDATION
(vr 26 mei 2006 - 13:27)Komende week verschijnt de gedrukte folder van de EMBRACE PINK FOUNDATION.
De folder zal zeer tot de verbeelding spreken en actief worden verspreid in cafés, op scholen, bij huisartsen, in wijk- en zorgcentra en op alle andere denkbare plekken in de stad en regio.
De oplage is groot. Als je tips hebt voor plekken waar de folder óók thuishoort, laat het ons weten --> folder@embracepink.nl
5 jaar HUWELIJK VOOR IEDEREEN: stand van zaken in Tilburg
(ma 22 mei 2006 - 14:51)Op 1 april van dit jaar bestond de trouwmogelijkheid voor paren van gelijk geslacht in Nederland 5 jaar. Voor EMBRACE PINK was dit een mooie reden om eens te kijken naar de Tilburgse situatie.
Op de eerste plaats nog eens de poging een misverstand de wereld uit te helpen: het woord "homohuwelijk' wordt vaak onterecht gebruikt. Het impliceert dat het om iets buitengewoons gaat en dat is het nu juist niet meer. De openstelling van het burgerlijk huwelijk voor paren van gelijk geslacht heeft ervoor gezorgd dat trouwen voor homo's en hetero's hetzelfde is. Dus niks bijzondere voorwaarden en uitsluitingen meer zoals bij de voorloper: een samenlevingspact waarbij je een ceremonie kunt "krijgen'. Daar werd tot bij "gebrek aan beter' vooral door homo's en lesbo's actief gebruik van gemaakt en om die reden werd dit het "homohuwelijk' genoemd.
Zo, dat is dan duidelijk.
Nu de vraag: heeft Tilburg trouwambtenaren met gewetensbezwaren? Met andere woorden: waren er de afgelopen 5 jaar ambtenaren van de burgerlijke stand die -bijvoorbeeld op basis van hun geloof- geen homo-Tilbo's en lesbo-Tilbo's in de echt wilden verbinden? Een "gemeentelijk onderzoekje' begon.
Het was uiteindelijk mevr. Kanters van de afdeling communicatie die ons adequate uitleg geven kon. Nee, er zijn en waren geen BABS-en die gewetensbezwaren hebben. Bij aantreding wordt hier speciaal naar gevraagd. (BABS = Buitengewoon Ambtenaar Burgerlijke Stand).
Da's natuurlijk goed nieuws.
Het ontbreekt in het beleid aan een statement als: "Een ieder die als BABS wil optreden moet de bereidheid hebben homo's en lesbo's te huwen'. De gemeente zegt daarvoor in de plaats: "Iedereen moet kunnen trouwen binnen de gemeente Tilburg. Daar zorgen wij voor!' Tilburg is dus als veel gemeenten vooral praktisch ingesteld: als we maar realiseren dat er voldoende mensen zijn die het wél willen, dan is er geen probleem. Voor de homobeweging geld natuurlijk een andere waarde, een meer principiële: wat in de wet staat dient door ambtenaren zondermeer te worden uitgevoerd, kerk en staat zijn niet voor niets gescheiden.
Hoeveel huwelijken van homo's en lesbo's hebben er in de gemeente Tilburg tot nu toe in die 5 jaar plaatsgevonden? Het antwoord luidt: 128 huwelijken.
2001: 11 vrouw - vrouw relaties/15 man - man relaties. 2002: 10 vrouw - vrouw relaties/10 man - man relaties. 2003: 19 vrouw - vrouw relaties/7 man - man relaties. 2004: 17 vrouw - vrouw relaties/7 man - man relaties. 2005: 19 vrouw - vrouw relaties/7 man - man relaties. 2006: 3 vrouw - vrouw relaties/3 man - man relaties
256 Personen in totaal dus. Dat lijkt niet zo veel.
Hoewel?! 200.000 inwoners in de gemeente, waarvan er ruw gezegd zo'n 80.000 een zogezegd voorkomende "trouwleeftijd' hebben (tussen 18 en 50 jaar). Van die 80.000 zal zo'n 8.000 holebi zijn. Daarvan zal misschien ongeveer de helft trouwen als een gewenste verbintenis zien. 4000 personen blijven er over. Maar die trouwen niet tegelijk en ook lang niet allemaal in een periode van 5 jaar tijd. Bovendien moet eerst aan een aantal voorwaarden worden voldaan, het hébben van een partner bijvoorbeeld, laat staan de juiste … Misschien dat die vlieger voor 2000 personen opgaat.
We hebben dus nog heel wat roze huwelijken te verwachten. Geen probleem; het huwelijk is "geopend'. Voor iedereen, voor altijd!
(Giovanni Nijenhuis)
EMBRACE PINK ... PASSION
(vr 19 mei 2006 - 13:42)Vanavond in het Willem-II stadion: het jaarlijkse mega-gayfeest PINK PASSION. Het feest duurt van 21.00 tot 04.00 uur en de laatste entreekaartjes zijn nog aan de deur verkrijgbaar voor € 12,50.
Voor meer info en het laatste nieuws:
www.pinkpassion.nl
Vandaag: Internationale Dag tegen Homofobie
(wo 17 mei 2006 - 18:00)Het Europarlement staat vandaag, woensdag 17 mei, stil bij de internationale Dag tegen de Homofobie. In Nederland is er nauwelijks aandacht voor deze gedenkdag, Toch is ook ons land niet vrij van angst voor homo's. Zelfs homohaat komt nog altijd voor.
Vorige week besloot het Nederlandse leger de naam Unicorn alsnog te wijzigen omdat enkele soldaten moeite hadden met die term. In Engelsprekende landen wordt de afbeelding van een eenhoorn heel af en toe gebruikt om homoclubs en -disco's aan te duiden. Onze jongens zijn bang voor "mietjes' te worden versleten. Je zou dit een schoolvoorbeeld van homofobie kunnen noemen. Het feit dat in bejaarden-, verzorgings- en verpleeghuizen nauwelijks openlijk levende, homoseksuele ouderen te vinden zijn, is het gevolg van voortwoekerende homo-onbekendheid. De aanhoudende politieke steun aan ambtenaren van de burgerlijke stand die, zich beroepend op godsdienstvrijheid, geen huwelijk tussen paren van hetzelfde geslacht willen begeleiden, is een gevolg van homofobie. Zo zou je nog veel meer voorbeelden kunnen geven.
EMBRACE PINK pleit voor meer Nederlandse aandacht op dit terrein.
'Als men dit laat liggen, pikken wij dit volgend jaar op. Met iedereen die mee wil doen'.
In Amerika is vandaag een belangrijke dag om angst voor en geweld tegen homo's bespreekbaar te maken om zo te komen tot een betere situatie. Datzelfde gebeurt in veel landen om ons heen. In het Europarlement wordt zelfs een speciale bijeenkomst gehouden. Leden van diverse fracties, waaronder de Nederlanders Max van den Berg (PvdA), Toine Manders (VVD), Sophie in 't Veld (D66) en Kathalijne Buitenweg (GroenLinks) zijn van mening dat de aandacht die op een dergelijke dag wordt gegenereerd, aanzet tot meer aandacht voor rechten van homo's.
Internationaal is het vandaag een traditie geworden om aan individuele lesbo's en homo's te vragen ten minste één keer tegen iemand, waartegen je dat normaliter niet zou vertellen, te zeggen dat je homo bent. Daarmee wordt de zichtbaarheid groter. Verder wordt de dag internationaal aangegrepen om politiek en maatschappelijk aandacht op te eisen voor nog steeds bestaande homofobie.
Enkele landen met organisaties die actieve aandacht aan deze dag besteden zijn: Amerika, België, Brazilië, Bulgarije, Canada , China, Colombia, Costa Rica, Ecuador, Frankrijk, Griekenland, Hongarije, India, Italië, Ivoorkust, Jamaïca, Kenia, Korea, Letland, Litouwen, Malta, Mexico, Namibië, Nepal, Nigerië, Oeraïne, Polen, Portugal, Romenië, Senegal, Slovenië, Spanje, Uganda, Groot Brittannië en Venezuela.
Bron: De Gaykrant
EMBRACE PINK OP 'TOURNEE'
(zo 14 mei 2006 - 19:56)Onze organisatie is sterk gericht op samenwerking en zichtbaarheid. Om die reden is EMBRACE PINK bezig met een grote tournee die tot aan de zomer zal duren.
Achtereenvolgens zijn wij te gast bij fracties of vertegenwoordigers van alle locale politieke partijen, en stellen wij ons persoonlijk voor aan grote en kleinere maatschappelijke instellingen (zoals bijvoorbeeld De Twern, Palet, Bureau Discriminatiezaken West en Midden-Brabant, Traverse, Stichting Kompaan), bedrijven (zoals horeca) en fondsen.
EMBRACE ... SCHWOELL
(vr 12 mei 2006 - 21:21)Gaycafé SCHWOELL opent dit weekend haar deuren.
Om de nieuwe onderneming een hartelijk welkom te heten en een vruchtbare samenwerking te starten hebben EMBRACE PINK en SCHWOELL binnenkort al een kennismakingsgesprek.
EMBRACE PINK vindt uitbreiding van het homohoreca-aanbod in Tilburg een goede zaak:
“Wij werken aan een blijvend imago van Tilburg als homostad van het zuiden. Daar hoort kunnen kiezen bij. Het is goed als dit óók in het bedrijfsleven zichtbaar is. Goede onderlinge samenwerking van alles wat licht of fel roze is, is daarbij erg belangrijk. Onze organisatie spant zich daarvoor in”.
EMBRACE PINK wenst SCHWOELL veel geluk.
Bekijk de website van het café op:
www.schwoell.nl
Vette uitbreiding website EMBRACEPINK.NL
(ma 08 mei 2006 - 16:34)EMBRACE PINK is hard op weg Brabants grootste gay-organisatie te worden. Bijna dagelijks is er sprake van uitbreiding van ons donateurs-aantal en onze dienstverlening. Een nóg breder aanbod op onze website hoort daar ook bij.
Deze maand zal met name op informatief vlak de website stevig verrijkt worden. Een speciale button "Info!' biedt uiteindelijk toegang tot de meest uiteenlopende zaken.
Ook zal ons totale aanbod van diensten en activiteiten overzichtelijk voor je op een rijtje worden gezet. En de overige uitbreidingen: daarover verklappen we nog ff nix!
EMBRACE FREEDOM, EMBRACE PINK !
(vr 05 mei 2006 - 12:06)Een drukke dodenherdenking bij het plaatselijk monument gisterenavond, alwaar ons bloemstuk (een roze hart) veel bewondering oogstte. Op het baby-roze lint de tekst: 'EMBRACE FREEDOM, EMBRACE PINK; ons bevrijdingsthema van dit jaar. In totaal waren zo'n 10 van onze vaste medewerkers bij de plechtigheden aanwezig.
In de ontmoetingsruimte van het Stadhuis hebben onze managers nog gesproken met enkele wethouders, vertegenwoordigers van enkele politieke partijen en maatschappelijke en culturele organisaties.
Het gezelschap breidde nog verder uit toen we in het kader van VIER VRIJHEID onze avond in de Tilburgse HomoHoreca vervolgden. Achtereenvolgens waren onze jongens en meiden te zien bij Café D'n Koster, Café De Wijn en Café De Lollipop. Het bleef terrasweer, tot in de kleine uurtjes.














